SENSOPLASTYKA? CO TO ? c.d.

Zajęcia Sensoplastyka® są połączeniem plastyki i coachingu. Jest to metoda stymulowania rozwoju przez działania plastyczne. Dzieci poprzez pracę z naturalnymi produktami, mają okazję poznać nowe formy wyrazu i działań artystycznych, stymulując wszystkie swoje zmysły. Ponadto zajęcia rozwijają kreatywność, wspierają rozwój kompetencji intra i interpersonalnych, sprzyjają relaksacji.

 


Dzieci przychodzą na takie warsztaty w ubraniach które można pobrudzić i przez 1-1,5h mają czas na uwalnianie swojej ekspresji przez twórcze działania. Z produktów takich jak: mąka, olej, kefir, barwniki spożywcze, proponuję np.:malowanie rękami i nogami na wielkim formacie, robienie dywanu sensorycznego i wiele innych ciekawych i rozwijających działań. W skrócie mówiąc będziemy się brudzić, bo przecież brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko.

 

Drogi Rodzicu,

zawsze przed zajęciami proszę o wypełnienie kilku formularzy. Dlaczego ? Ponieważ chcę, żeby wszyscy podczas zajęć byli bezpieczni. Jeżeli wcześniej wiem o alergiach dziecka, mogę bez problemu zmodyfikować plan warsztatów, tak aby wszyscy mogli dobrze się bawić.  🙂